Дорогий друже!

КНИГА - найкращий друг школярів. Це духов­ний заповіт одного покоління іншому .

З книги ви дізнаєтесь про минуле і майбутнє. Вона вчить вас добре працювати. Бережіть книгу! Допоможіть їй залишитись красивою і чистою, а вона допоможе вам стати освіченими людьми.

В. Сухомлинський

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ З КНИГОЮ

  1. Обгорни книгу в папір – не бруднитиметься обкладинка.
  2. Не читай книгу під час їди – можеш забруднити її.
  3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.
  4. Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.
  5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.
  6. Не перегинай книгу – від цього вириваються сторінки.
  7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.
  8. Не читай книгу на сонці.

ПРАВИЛА ГІГІЄНИ ЧИТАННЯ

1. Не потрібно читати в лежачому положенні.2. Не можна читати, коли темно.3. Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.4. Книгу тримати не ближче 30 см від очей.5. Кожну годину потрібно давати очам відпочинок на 10 хвилинЯК

ВИБРАТИ КНИГУ ДЛЯ ЧИТАННЯ

1. На книжковій виставці ти завжди знайдеш цікаві книги.2. В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.3. Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.4. За систематичним каталогом можна довідатись, які книги, що цікавлять тебе, є в бібліотеці. Всі картотеки, як і книги на полицях, розставлені за галузями знань, в певній системі. Тому він так і називається.5. Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про хороші книги і поради, про що і що читати.

ЯК ПРИСТУПИТИ ДО ЧИТАННЯ КНИГИ.

1. Перед читанням познайомся з загальною побудовою книги.2. Подивись титульну сторінку: на ній ти знайдеш назву книги, прізвища автора та художника, де, коли і ким видана книга.3. Познайомся із заголовком книги.4. Якщо в книзі є передмова, прочитай її.

ЯК ЧИТАТИ КНИГУ

1. Читай повільно, не поспішаючи – краще запам’ятаєш прочитане.2. Дочитуй книгу до кінця, не пропускай сторінок.3. Переглянь уважно титульну сторінку книги. Ти прочитаєш прізвище автора книги, назву книги, яке видавництво її видало і коли. Перегорни титульну сторінку і прочитай анотацію: ти довідаєшся про що ця книга. Не забудь прочитати передмову. Вона розповість тобі багато цікавого про автора і книгу.4. Читаючи книги, газети, журнали, ти можеш зустріти незнайомі слова. Їх пояснення знайди в словниках, довідниках, енциклопедіях.

ЮНИЙ ДРУЖЕ!

Твій підручник – добра, розумна книга. Найперший помічник і порадник. А чи задумувався ти, як його зроблено?…Стояв могутній віковий ліс. Прийшли люди, приїхали машини. Почали заготовляти ліс – пиляти, обробляти, вантажити та відправляти на фабрику. Там з дерева зробили папір.Хіміки в цей час виготовляли фарби. Для чого? Почекай…Твій підручник писали досвідчені вчені, вчителі, які багато знають і вміють. Вони просто й дохідливо розповідають про безліч цікавих, складних речей.І от книга написана! Тепер вона потрапляє до видавництва. Там її готують до здачі в друкарню.Тим часом художник робить яскраві малюнки – ілюстрації.Коли й малюнки готові, майбутній підручник іде до друкарні, куди вже привезли папір, фарби, картон, нитки, клей…Складні машини, керовані робітниками, починають виготовляти саму книжку.Як бачиш, твій підручник пройшов довгий шлях. До нього доклали рук, уміння, праці багато людей.Тож – бери, користуйся ним!Бережи його!

Кiлькiсть переглядiв: 807

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.