/Files/images/2014-03-07 16.58.50.jpg
До Дня народження символа Української держави - поета і прозаїка, художника і громадського діяча - Тараса Григоровича Шевченка в Копачівській школі відбувся тематичний тиждень.

Зазначимо, що протягом тижня в Копачівській ЗОШ І-ІІ ступенів школярі читали твори Т.Шевченка і ділилися своїм сприйняттям його творчості, відбулася виставка дитячих робіт та загальносільський урочистий захід із вшанування пам"яті великого Кобзаря.

Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його
громадянською принциповістю і моральною чистотою, відданістю правді и свободі.Український народ впізнає себе в творчості й долі Шевченка, свою історію, долю, славу й покликання і цим національно
самостверджується, духовно очищується, морально змінюється.

Шевченко виступає сьогодні духовим будівничим нашої держави. Він росте й розвивається в часі, історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…..

9 березня 2019 року минає 205 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка.

Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, а живописна – приблизно 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Тож навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу

Шевченко – творець в українській літературі, в духовному житті України того могутнього і нещадного духу національної самокритики, того «національного сорому», який завжди є потребою і передумовою великого національного руху, всякого національного відродження. Поезія Тараса Шевченка давно стала нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу.

Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. З чого черпають сили й надії. У глибини майбутнього посилав він свої непорушні заповіти синам свого народу, і серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,

Любіть її... во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Кiлькiсть переглядiв: 512

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.